Kompensuojami klausos aparatai

Esame pasirašę sutartį su Valstybinėmis ligonių kasomis (VLK), todėl mūsų klinikoje galite įsigyti visų klasių VLK kompensuojamus klausos aparatus, taip pat pasinaudoti kompensacija įsigyjant aparatus su priemoka.

image

VLK kompensuojami klausos aparatai

Klausos aparatai keičia ne tik girdėjimo, bet ir gyvenimo kokybę. Klinikos „Familia Clinica“ komanda siekia, kad pagalba ir galimybė girdėti geriau būtų prieinama kiekvienam pacientui, nepriklausomai nuo jo finansinių galimybių. Esame pasirašę sutartį su Valstybinėmis ligonių kasomis (VLK), todėl mūsų klinikoje galite įsigyti visų klasių VLK kompensuojamus klausos aparatus, taip pat pasinaudoti kompensacija, įsigydami aparatus su priemoka.

VLK kompensavimo tvarka

Visi privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) drausti vaikai ir suaugusieji, kuriems diagnozuotas tam tikro laipsnio klausos sutrikimas, turi galimybę gauti Valstybinės ligonių kasos (VLK) kompensuojamus klausos aparatus.

Vaikams iki 7 metų klausos aparatai abiems ausims kompensuojami kartą per 3 metus, 7–18 m. – kartą per 5 metus. Vyresniems nei 18 metų asmenims iki šiol kartą per 5 metus buvo kompensuojamas vienas klausos aparatas, tačiau nuo 2022 m. liepos 1 d. Valstybinė ligonių kasa jiems kompensuoja ir antrąjį klausos aparatą. Asmenys, 5 metų laikotarpyje pasinaudoję kompensacija vienai ausiai turi teisę kreiptis del kitos ausies kompensacijos. Kad būtų galima pasinaudoti kompensacija mūsų klinikoje, reikia atvykti su III lygio LOR gydytojo siuntimu (forma 027/a), kuriame nurodyta kompensavimo klasė.

Kompensacijos gavimo tvarka

Pacientas, kuriam reikalingas klausos aparatas, pirmiausia turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris jį nukreips pas gydytoją otorinolaringologą. PSDF lėšomis apmokamą klausos aparatą, esant nustatytoms medicininėms indikacijoms gali skirti tik gydytojas, kuris, įvertinęs paciento sveikatą ir nustatęs klausos aparato poreikį, išduoda tai įrodančio medicinos dokumento išrašą (forma 027/a).

Jei suaugusiam pacientui klausos aparatas skiriamas pirmą kartą, tuomet sutrikimo laipsnį diagnozuoja ir kompensuojamą klausos aparatą skiria gydytojas otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje. Jei suaugusiam pacientui aparatas skiriamas ne pirmą kartą, tuomet kompensuojamą klausos aparatą gali skirti gydytojas otorinolaringologas, dirbantis antrinio lygio ambulatorines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje.

Vaikams klausos sutrikimo laipsnį nustato ir pirmą kartą bei pakartotinai kompensuojamą klausos aparatą skiria gydytojas otorinolaringologas, dirbantis tretinio lygio ambulatorines ir (ar) stacionarines otorinolaringologijos paslaugas teikiančioje gydymo įstaigoje.

Kaip gauti VLK kompensaciją greitai ir paprastai

Klinikos „Familia Clinica“ specialistai suteiks Jums visą informaciją apie VLK klausos aparatų kompensavimo tvarką, taip pat pagalbą, reikalingą kompensacijai gauti.

Gydytojas otorinolaringologas, atlikęs profesionalų klausos tyrimą, nustatys tikslią diagnozę, klausos praradimo lygį ir nuspręs, ar klausos aparatas gali būti skirtas Jums nemokamai. Gavus teigiamą atsakymą dėl kompensacijos, per 30 kalendorinių dienų tereikia atvykti į mūsų kliniką ir sudaryti sutartį.

Tuomet, pagal numatytą tvarką, atlikus reikiamas procedūras, Jums bus suteiktas klausos aparatas.

Norintiems didesnio komforto – modernūs klausos aparatai su priemoka

Dažnai aukštesnės kokybės klausos aparatams, kurie pasižymi išskirtiniais technologiniais ypatumais, VLK skiriamos kompensacijos nepakanka. Klinikoje „Familia Clinica“ galima įsigyti maksimaliai Jūsų poreikius ir lūkesčius atitinkančius klausos aparatus su priemoka. Priemoka už technologijos ypatumus – tai paciento mokama priemoka už jo pasirinktą klausos aparatą, kuris dėl technologijos ypatumų kainuoja brangiau nei tos pačios paskirties kompensuojamas aparatas. Įsigydamas modernesnį klausos aparatą su priemoka, brangiau kainuojančio klausos aparato kainos ir kompensuojamosios aparato bazinės kainos skirtumą pacientas sumoka savo lėšomis.

Pastebėjote, jog suprastėjo klausa? Laukiame Jūsų klinikoje „Familia Clinica“. Profesionalūs, ilgametę patirtį turintys klinikos specialistai greitai ir tiksliai įvertins Jūsų klausą, nustatys jos praradimo lygį, išklausys Jūsų lūkesčius ir, atsižvelgdami į individualius Jūsų poreikius, gyvenimo būdą bei finansines galimybes, parinks tinkamiausią klausos aparatą.

Registruokitės gydytojo konsultacijai:

Daktaras Marius Brilius
Marius Brilius
Klausos priežiūros specialistas
Klausos priežiūros specialisto konsultacijai registruokitės telefonu:
Daktaras Erika Busygina
Erika Busygina
Klausos priežiūros specialistė
Klausos priežiūros specialisto konsultacijai registruokitės telefonu:
Daktaras Julija Olechnovič
Julija Olechnovič
Klausos priežiūros specialistė
Klausos priežiūros specialisto konsultacijai registruokitės telefonu:
image

Nelaukite eilėse specialisto konsultacijos. Užsiregistruokite ir ženkite žingsnį kokybiškesnio gyvenimo link.

Offer image

Specialūs pasiūlymai

Pasinaudokite galimybe sutaupyti ir kasdien MATYTI, GIRDĖTI, GYVENTI geriau.