Visą liepos mėnesį akių patikra vaikams 20 % pigiau!

Ausų, nosies, gerklės ligų gydymas (LOR)

Klinikoje „Familia Clinica“ teikiamos profesionalios gydytojų otorinolaringologų (LOR gydytojų) konsultacijos vaikams ir suaugusiems.

image

Patyrę aukštos kvalifikacijos specialistai atlieka reikalingus tyrimus, diagnozuoja ausų, gerklės ir nosies ligas, skiria efektyvų gydymą. Dažniausios ausų, nosies, gerklės ligos:

 • lėtinė sloga,
 • sinusitas,
 • alerginis rinitas,
 • adenoidų išvešėjimas,
 • iškrypusi nosies pertvara,
 • gerklės skausmas,
 • ūminė ir lėtinė angina (tonzilitas),
 • ryklės uždegimas (faringitas),
 • ūminis ar lėtinis ausies uždegimas (otitas),
 • klausos praradimą sukeliančios ligos.
photo

Esant poreikiui, atliekamos įvairios gydomosios procedūros:

 • ausies išvalymas,
 • sieros kamščio prapūtimas,
 • klausomojo vamzdžio prapūtimai pagal Politzer,
 • pūlinio atvėrimas,
 • svetimkūnio pašalinimas iš ausies, nosies ar gerklų,
 • kraujavimo stabdymas elektrokauteriu,
 • nosies tamponavimas ir kt.
photo

Timpanograma

Šis tyrimas (kitaip – impedansometrija) padeda įvertinti vidinės ausies, klausos nervo ir smegenų kamieno funkcijas, jo pagalba gali būti diagnozuojama ausies būgnelio perforacija (plyšimas), sekrecinis ir sąauginis otitas, otosklerozė, Eustachijaus vamzdžio nepakankamumas ir kitos ligos.

Ne tik diagnostika, bet ir klausos aparatai

Klinikoje „Familia Clinica“ ne tik atliekama klausos sutrikimų diagnostika ar gydymas, bet ir, esant poreikiui, vietoje pritaikomas tinkamas klausos aparatas. Pacientams, besiskundžiantiems sutrikusia klausa, atliekamas profesionalus klausos tyrimas – audiometrija, padedantis tiksliai įvertinti klausos praradimo lygį, nustatyti klausos sutrikimo tipą, ko pasekoje mūsų specialistai gali pasiūlyti efektyviausią problemos sprendimo būdą.

Pacientų patogumui, klinikoje siūlomas platus šiuolaikinių klausos aparatų, padedančių sėkmingai atkurti klausą, pasirinkimas. Profesionalūs klinikos „Familia Clinica“ klausos priežiūros specialistai kiekvienam pacientui padeda išsirinkti labiausiai tinkantį klausos aparatą, užtikrinti didžiausią jo teikiamą naudą ir maksimalų girdėjimo komfortą. Siekdami kuo geriau patenkinti pacientų poreikius, siūlome išbandyti, palyginti ir, galiausiai, įsigyti klausos aparatą.

Nosies ir nosiaryklės endoskopija

Nosies ir nosiaryklės endoskopija rekomenduojama pacientams, kurie skundžiasi pasikartojančiomis nosies ligomis (lėtinė sloga, sinusitas ir kt.), apsunkintu kvėpavimu per nosį, uoslės pablogėjimu. Tyrimas endoskopu taip pat padeda įvertinti pooperacinius pokyčius, nosies ir nosiaryklės būklę (nosies landas, kriaukles, pertvarą, prienosinių ančių įeigos vietas, nosiaryklinę klausomojo vamzdžio dalį, nosiaryklės skliautą). Tyrimo metu galima diagnozuoti adenoidų išvešėjimą, lėtinę slogą, sinusitą, nosies pertvaros iškrypimą, nosiaryklės cistas ir kitas ligas.

Videolaringostroboskopija (VLS)

Klinikoje atliekamas greitas, neskausmingas tyrimas – videolaringostroboskopija (VLS). Šis tyrimas padeda tiksliai įvertinti balso klosčių struktūrą ir diagnozuoti jų pokyčius. Videostroboskopas ir laringoskopas sinchronizuoja šviesos blyksnius su balso klosčių judesiais ir vaizdai atrodo taip, tarsi vokalo raukšlės nejuda. Tokiu būdu galime įvertinti balso klosčių struktūrą, gleivinės ir pogleivio kraujotaką. Tyrimas atliekamas įtariant funkcinius balso sutrikimus, esant stipriam užkimimui ar skausmui gerklės srityje po ilgo kalbėjimo, įtariant gerklų vėžį ir kt. Gerklų stroboskopija taip pat padeda diagnozuoti balso stygų pokyčius, gerklų karcinomą, uždegimą. Reguliarūs stroboskopiniai tyrimai leidžia anksti nustatyti infiltracinius balso klosčių procesus ir gleivinės pakitimus.

Patyrę, nuolat savo kvalifikaciją tobulinantys klinikos „Familia Clinica“ LOR specialistai pasirengę Jums suteikti profesionalią pagalbą.

Galvos svaigimo priežasčių diagnostika ir gydymas

Galvos svaigimas – tai nestabilumo arba sutrikusios orientacijos erdvėje pojūtis.

Galvos svaigimo priežasčių yra labai daug. Jį gali nulemti pusiausvyros aparato, vidinės ausies ligos, sutrikusi rega ar blogai parinkti akiniai, įvairios lėtinės ligos, pažeidžiančios periferinius nervus ar sukeliančios judėjimo sutrikimus. Ūmus galvos svaigimas gali būti ir centrinės nervų sistemos ligų, tokių kaip insultas, išsėtinė sklerozė, migrena, epilepsija, požymis. Svaigimas dažnai pasireiškia smegenų veiklą trikdant ilgalaikiam stresui, lėtiniam ar ūminiam kraujotakos nepakankamumui, mažakraujystei, kitoms lėtinėms ligoms, vaistams ar kitos lėtinės ligos. Lėtinis galvos svaigimas gali išsivystyti dėl kelių išvardintų priežasčių. Galvos svaigimo priežastis nustatoma išsiaiškinus svaigimo pobūdį, trukmę ir aplinkybės, kuriomis jis atsiranda. Esant poreikiui, gali būti atliekami tyrimai.

Klinikoje „Familia Clinica“ dirbantys gydytojai otorinolaringologai, besispecializuojantys otoneurologijoje, teikia išsamias konsultacijas dėl galvos svaigimo, nustato šio sveikatos sutrikimo priežastis, skiria efektyvų gydymą. Esant poreikiui, pacientas nukreipiamas kitų specialistų konsultacijoms.

Pozicinio galvos svaigimo gydymas (Repoziciniai manevrai)

Gerybinis paroksizminis (priepuolinis) pozicinis svaigimas (GPPS) – tai specifinis, staiga užeinantis ir savaime praeinantis sukamojo pobūdžio galvos svaigimas.

Norint diagnozuoti gerybinį paroksizminį pozicinį galvos svaigimą, naudojami specialiai sukurti „Dix-Hallpike“ funkciniai diagnostiniai testai. Diagnozė nustatoma iš Nistagmo – spontaniškų, nevalingų akies judesių. Surinkus anamnezę (ligos istoriją, kuri įprastai yra tipinė – pozicinis priepuolinis,Vertigo (sukamojo pobūdžio) galvos svaigimas), pacientas paguldomas į specifines diagnostines pozicijas ir patikrinamas kiekvienas iš ausies kanalų. Pamačius tipinį pozicinį Nistagmą, nustatoma diagnozė. Išsiaiškinus, kuriame kanale yra iškritę kristalai, iš karto atliekamas repozicijos manevras – tam tikri galvos ir kūno judesiai, grąžinantys kristalus į prieangį, kad jie nebeprovokuotų simptomų. Kiekvienam iš kanalų skirtas atskiras gydomasis manevras.

Šios ligos diagnostikai ir gydymui labai svarbi gydytojo patirtis, padedanti ne tik tiksliai įvertinti Nistagmą – atliekant patyrusiam specialistui, kiekvieno manevro efektyvumas yra apie 80 proc., tad pacientas per keletą minučių išvaduojamas iš varginančių ir žymiai kokybę bloginančių simptomų.

Vestibulinės funkcijos ištyrimas be įrangos

Bendras otoneurologinis ištyrimas yra labai svarbus galvos svaigimo priežasčių diagnostikai. Šis ištyrimas atliekamas esant bet kokiam galvos svaigimui. Vestibulinės funkcijos ištyrimo tikslas – atskirti ligas, kurios yra sąlygotos vidinies ausies patologijos ar taip vadinamų periferinių priežasčių ir yra gerybinės, nuo centrinių priežasčių nulemtų patologijų, dažniausiai turinčių blogesnę prognozę (išsėtinė sklerozė, navikai, kraujagyslinės anomalijos ir kt.). Nors galvos svaigimo priežasčių yra labai daug, viena dažniausių – gerybinis paroksizminis (priepuolinis) pozicinis svaigimas. Atliekant vestibulinės funkcijos ištyrimą be įrangos labai svarbi yra gydytojo otorinolaringologo patirtis. Tik galvos svaigimų diagnostikoje ir gydyme besispecializuojantis ir patirtį vertinant akių judesius turintis gydytojas, net ir be jokių sudėtingų tyrimų gali pamatyti daug svarbių požymių ir tiksliai diagnozuoti ligas. Esant poreikiui, po pirminio neurologinio ištyrimo pacientas gali būti papildomai nukreipiamas radiologiniam ištyrimui, magnetinio rezonanso ar kompiuterinės tomografijos tyrimams.

Registruokitės gydytojo konsultacijai:

Atsiliepimai

Kristina Landzbergiene

Kristina Landzbergiene 2022-07-20

Puikūs specialistai, gera atmosfera, nepriekaištingas administravimas.

Kristina Misiūnaitė

Kristina Misiūnaitė 2023-05-26

Puiki patirtis pas LOR gydytoją Emiliją Žinę. Gydytoja tiksli, konkreti, turinti daug žinių ir įžvalgų, kantriai ir išsamiai atsakė į visus klausimus.
Nuoširdžiai rekomenduoju.

image

Nelaukite eilėse specialisto konsultacijos. Užsiregistruokite ir ženkite žingsnį kokybiškesnio gyvenimo link.