Visą liepos mėnesį akių patikra vaikams 20 % pigiau!

Profesionalus klausos tyrimas

Pacientams, besiskundžiantiems sutrikusia klausa, atliekamas profesionalus klausos tyrimas – audiometrija, padedantis tiksliai įvertinti klausos praradimo lygį ir nustatyti klausos sutrikimo tipą. Atsižvelgdami į šio tyrimo rezultatus, mūsų specialistai gali pasiūlyti efektyviausią problemos sprendimo būdą.

image

Profesionalus klausos tyrimas atliekamas pacientams, besiskundžiantiems sutrikusia klausa. Šio tyrimo tikslas – įvertinti, kaip žmogus girdi, koks yra klausos sutrikimo tipas (kondukcinis, neurosensorinis ar mišrus) ir klausos pažeidimo lygis (lengvas, vidutinis ar žymus). Klausos tyrimas yra visiškai saugus, neskausmingas ir nesukelia jokio diskomforto.

Remiantis profesionalaus klausos tyrimo rezultatais, galima tiksliai įvertinti klausos praradimo lygį, nustatyti klausos sutrikimo tipą ir pasiūlyti kiekvienam pacientui labiausiai tinkantį problemos sprendimą.

Kada rekomenduojama atlikti klausos tyrimą

Klausos praradimas paprastai vystosi palaipsniui, todėl į gydytoją būtina kreiptis iškart, pajutus, jog klausa suprastėjo. Klinikos „Familia Clinica“ gydytojai otorinolaringologai įvardina požymius, kuriuos pastebėjus, reikėtų nedelsti ir kreiptis į specialistą:

 • Pastebite, kad kalba ir aplinkos garsai skamba dusliai;
 • Dažnai prašote, kad pašnekovas kalbėtų lėčiau, aiškiau ir garsiau ar pakartotų, ką jis pasakė;
 • Negalite sekti pokalbio, ypač trukšmingoje aplinkoje;
 • Negirdite tam tikrų aukštų garsų, pavyzdžiui, paukščių čiulbėjimo, vandens čiurlenimo;
 • Dažnai norisi padidinti televizoriaus ar radijo garsą;
 • Jaučiate spengimą ausyse, skysčio pojūtį arba spaudimą ausyje;
 • Jaučiate pusiausvyros sutrikimą ar galvos svaigimą;
 • Klausos sutrikimas ima trukdyti jūsų kasdienei veiklai;
 • Staigiai prarandate klausą.

Apie kūdikio ar vaiko klausos sutrikimus įspėja šie simptomai:

 • Nereaguoja į stipresnį garsą;
 • Neatsisuka į garsus, o vyresnis nei 6 mėnesių vaikas – sakant jo vardą;
 • Reaguoja į kai kuriuos, bet ne visus garsus;
 • Nesivysto vaiko kalba.

Kaip atliekamas klausos tyrimas?

 1. Pokalbio su gydytoju otorinolaringologu metu surenkama anamnezė (ligos istorija) apie paciento klausą, galimą jos nusilpimą, bendrą sveikatos būklę. Prieš atliekant klausos tyrimą gydytojas papasakoja pacientui apie jo eigą ir paaiškina, ką reikės daryti.
 2. Konsultacijos metu gydytojas otorinolaringologas otoskopu, mikroskopu ar endoskopu apžiūri ausies landos būklę, įvertina, ar nėra sieros kamščio, infekcijos požymių, ausies būgnelio perforacijos (plyšimo), skysčio sankaupų už būgnelio ar kitų patologijų.
 3. Siekiant įvertinti klausą, atliekamas klausos tyrimas – audiometrija. Audiometrijos metu tikrinamas garsų intensyvumas ir tonas. Klausos jautrumui nustatyti naudojamos standartizuotos metodikos, gauti atsakai specialiais ženklais pažymimi grafike – audiogramoje.
 4. Atlikus profesionalų klausos tyrimą, aptariami jo rezultatai ir pasiūlomas efektyviausias problemos sprendimas. Tiksli diagnostika nulemia gydymo eigą ir jo prasmę.
 5. Tais atvejais, kai medikamentiniai ar chirurginiai metodai negalimi ar neefektyvūs, klausos praradimą siūloma koreguoti klausos aparatų pagalba.
 6. Remiantis tyrimo rezultatais, pacientui galima parinkti ir pritaikyti jam labiausiai tinkamą klausos aparatą. Klausos aparatų bandymą pacientas gali pradėti jau tą pačią dieną.

Mokslinių tyrimų duomenimis, dėl klausos praradimo žmonės jaučiasi atitrūkę nuo juos supančio pasaulio. Jiems sunku išgirsti, sekti ar dalyvauti pokalbiuose, suprasti, kas kalbama per televizorių ar telefoną, girdėti malonius muzikos ar gamtos garsus. Dėl sunkaus klausos praradimo žmonės tampa prislėgti, pikti ar irzlūs. Moksliniais tyrimais nustatytas ryšys tarp vyresnio amžiaus žmonių klausos praradimo ir demencijos.

Klinikos „Familia Clinica“ specialistai primena, kad atsiradus nors menkiausiems įtarimams, kad klausa yra sutrikusi – būtina nelaukiant kreiptis į specialistą, kuris atliktų klausos tyrimus ir patvirtintų ar paneigtų įtarimus, o esant poreikiui, paskirtų gydymą arba parinktų klausos korekcijai tinkamiausias priemones, kad galėtumėte vėl džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.

image

Nelaukite eilėse specialisto konsultacijos. Užsiregistruokite ir ženkite žingsnį kokybiškesnio gyvenimo link.

Offer image

Specialūs pasiūlymai

Pasinaudokite galimybe sutaupyti ir kasdien MATYTI, GIRDĖTI, GYVENTI geriau.