Pirminės LOR konsultacijos metu, gydytojui paskyrus mikrobiologinį pasėlį (iš ausies, nosies ar gerklės), jis nieko nekainuos! Akcija galioja iki rugsėjo 30 d.

Vaikų ausų, nosies, gerklės ligų gydymas (LOR)

Klinikoje „Familia Clinica“ teikiamos profesionalios vaikų otorinolaringologų (kitaip – LOR gydytojų) konsultacijos kūdikiams ir vaikams.

image

Patyrę aukštos kvalifikacijos vaikų ausų, nosies ir gerklės ligų ekspertai atlieka reikalingus tyrimus, diagnozuoja ligas bei jų priežastis, skiria efektyvų gydymą. Esant poreikiui, atliekamos įvairios gydomosios procedūros: ausies išvalymas, sieros kamščio prapūtimas, klausomojo vamzdžio prapūtimai pagal Politzer, pūlinio atvėrimas, svetimkūnio pašalinimas iš ausies, nosies ar gerklų, kraujavimo stabdymas elektrokauteriu, nosies tamponavimas ir kt.

Otoakustinės emisijos tyrimas naujagimiams

Otoakustinės emisijos tyrimas taikomas naujagimių klausos patikrai, įtariant, jog kūdikis blogai girdi.

Tai – greitas, nesukeliantis jokio skausmo ar diskomforto tyrimas. Jis turi būti atliekamas visiškoje tyloje, todėl jį rekomenduojama atlikti kūdikiui miegant, tačiau tai nėra būtina.

Tyrimo metu, į ausies landą įdėjus nedidelį daviklį, išmatuojamas vidinėje ausyje susiformuojantis atsakas į pateiktą garsą. Jeigu atlikus otoakustinės emisijos tyrimą įtariamas klausos sutrikimas, atliekami kiti, sudėtingesni klausos tyrimai. Jeigu registruojamas abiejų ausų atsakas į garsą ir gaunamas teigiamas klausos patikros rezultatas, o taip pat nėra jokių kitų sutrikusios klausos rizikos veiksnių, tolesnio klausos ištyrimo neprireikia. Tačiau svarbu žinoti, kad vaiko klausa gali sutrikti vėliau – per kelis pirmuosius metus, ir teigiamas audiologijos tyrimas neužtikrina, kad taip nenutiks. Todėl tėvai turėtų nuolat stebėti, kaip vaikas reaguoja į garsą ir kaip vystosi jo kalba bei žodynas. Įtariant klausos sutrikimą, rekomenduojama nedelsti ir atvykti konsultacijai pas vaikų gydytoją otorinolaringologą-audiologą. Tik šis specialistas gali atlikti otoakustinės emisijos tyrimą ir objektyviai įvertinti kūdikių bei mažų vaikų klausą.

Pasak specialistų, nemažai tėvų mano, kad jeigu kūdikis reaguoja į kažkokį stipresnį garsą, pasuka galvytę ar krūpteli, jo klausa gera. Vis dėlto, siekiant laiku pastebėti klausos sutrikimus ir pradėti jų gydymą, otoakustinės emisijos tyrimą būtina atlikti visiems naujagimiams. Taip pat bent kartą per pirmuosius 6 vaiko gyvenimo metus rekomenduojama atlikti pakartotiną jo klausos ištyrimą.

Klinikos „Familia Clinica“ vaikų audiologai primena, kad įgimtą klausos sutrikimą turinčiam vaikui laiku suteikta pagalba itin svarbi jo kalbos, suvokimo, pažinimo ir bendram vystymuisi.

Gerklų ligų diagnostika

Vaikų gerklų ligų diagnostikai klinikoje „Familia Clinica“ taikomas auksiniu diagnostikos standartu vadinamas videolaringostroboskopinis ištyrimas. Šis greitas, neskausmingas tyrimas padeda itin tiksliai įvertinti balso klosčių struktūrą ir diagnozuoti net menkiausius jų pokyčius, esant organiniams balso sutrikimams, įtariant gerklų uždegimą, piktybinius susirgimus ir kt.

Šis tyrimas itin svarbus dainuojantiems vaikams. Dainavimo metu neretai patiriamos mikrotraumos, o po jų ant balso stygų susidaro nedideli randeliai ar kiti pakitimai, kurių neįmanoma pamatyti plika akimi. Videolaringostroboskopijos tyrimas leidžia šiuos pakitimus

pastebėti, todėl gydytojas gali nustatyti tikslią diagnozę, skirti reikiamą gydymą ir išvengti rimtesnių balso stygų pažeidimo pasėkmių.

Videolaringostroboskopijos tyrimą rekomenduojama atlikti turint bet kokių su balsu susijusių nusiskundimų, tokių kaip balso užkimimas, susiaurėjęs dainuojamasis diapazonas, pasikeitęs balso skambesys, balso nuovargis, taip pat tada, kai nepavyksta išgauti aukštų arba žemų garsų.

Dažniausios vaikų ausų, nosies ir gerklės ligos

Dažniausios vaikų ausų, nosies, gerklės ligos: lėtinė sloga, sinusitas, alerginis rinitas, adenoidų išvešėjimas, gerklės skausmas, ūminė ir lėtinė angina (tonzilitas), ryklės uždegimas (faringitas), ūminis ar lėtinis ausies uždegimas (otitas), klausos sutrikimai.

Viena dažniausių ligų, kuriomis serga vaikai – ūminis otitas (išorinės ausies uždegimas). Šį uždegimą sukelia iš nosies pro klausomąjį vamzdį į vidurinę ausį patekusios bakterijos ar virusai.

Jeigu sloga užsitęsia ilgiau nei 7 dienas, vaikas ima karščiuoti, atsiranda galvos, ausies skausmai, būtina nedelsti ir kreiptis į vaikų LOR gydytoją. Įtarti ausies uždegimą kūdikiams ir dar nemokantiems kalbėti vaikams galima, jei jie atsisako valgyti, tampa irzlūs, verkia, karščiuoja, taip pat pastebėjus išskyras iš ausies, įspėjančias apie trūkusį būgnelį. Ausies uždegimai mažiems vaikams linkę kartotis dėl anatominių ypatybių. Vaikų Eustachijaus vamzdis, jungiantis būgninę ertmę su nosiarykle, trumpesnis nei suaugusiųjų, todėl esant užsitęsusiai slogai, infekcija dažnai pernešama į vidurinę ausį.

Vaikų otorinolaringologai primena, kad negydomas išorinės ausies uždegimas gali plisti gilyn į vidurinę ausį ir sukelti tokias komplikacijas, kaip būgnelio plyšimas, taip pat išsivystyti į pūlingą ar lėtinį otitą ir net grėsti klausos praradimu.

Dažnos vaikų ligos yra ir faringitas (ryklės gleivės uždegimas) bei ūminis tonzilitas (angina). Šios daugeliu atvejų mikrobo streptokoko A tonzilėse sukeltos infekcinės ligos pasireiškia staigia pradžia, stipriu ryklės skausmu (ypač ryjant), karščiavimu, patinusiais limfmazgiais. Mažiems vaikams anginą gali sukelti ir virusai. Negydoma liga (ypač pūlinga angina) gali sukelti reumatą, širdies pažeidimus, todėl labai svarbu pastebėjus minėtus simptomus nedelsiant kreiptis į gydytoją otorinolaringologą, kuris paskirs reikiamą gydymą.

Adenoidai – tai nosiaryklėje esančios limfinio audinio sankaupos, kurių funkcija – padėti organizmui užkirsti kelią bakterijoms ir virusams. Adenoidai padidėja vaikams, ypač 3–6 metų, vėliau mažėja ir lytinės brandos metu išnyksta. Dėl dažnų viršutinių kvėpavimo takų uždegimų ar individualių organizmo ypatumų kartais adenoidų audinys labai išveša ir apsunkina ar visai sutrikdo kvėpavimą per nosį.

Todėl dažniau sergama viršutinių kvėpavimo takų ligomis, sutrinka žandikaulio vystymasis, formuojasi netaisyklingas sąkandis, gali pablogėti klausa, varginti galvos skausmai, lėtėti vaiko kalbos ir bendras vystymasis. Šių problemų galima išvengti laiku diagnozavus padidėjusius adenoidus ir suteikus savalaikį gydymą.

Apie padidėjusius adenoidus gali įspėti tokie simptomai, kaip nevalingas buvimas išsižiojus, apsunkintas kvėpavimas, dažna sloga, kalbėjimas per nosį, ausies, galvos skausmai, energijos trūkumas. Pastebėjus šiuos simptomus, svarbu nedelsti ir kreiptis į LOR gydytoją.

Padidėję adenoidai priklausomai nuo jų išvešėjimo laipsnio ir sukeltų padarinių gali būti gydomi konservatyviai (purškalais, vaistais nuo alergijos, kvėpavimo pratimais) arba atliekant adenoidų šalinimo operaciją. Chirurginis gydymas dažniausiai taikomas tada, kai kiti gydymo būdai yra neefektyvūs. Įprastai adenoidai šalinami 3–10 m. vaikams.

Klinikoje „Familia Clinica“ dirba ilgametę patirtį atliekant adenoidų ir kitas LOR operacijas turintys gydytojai, pasirengę suteikti reikiamą pagalbą bet kokio amžiaus vaikams.

Alerginis rinitas – tai ūmus nosies gleivinės uždegimas, dažniausiai varginantis žiedadulkių sezono metu. Pagrindiniai ligos simptomai: nosies niežulys, čiaudulys, vandeninga sloga, akių paraudimas, ašarojimas. Įtariant alerginį rinitą, vaikas nukreipiamas ištyrimui pas gydytoją alergologą.

Neramina nosies, ausų, ryklės, gerklų, balso stygų problemos? Patyrę, nuolat savo kvalifikaciją tobulinantys klinikos „Familia Clinica“ vaikų LOR specialistai pasirengę Jums greitai suteikti profesionalią pagalbą. Profesionalūs gydytojai otorinolaringologai kiekvienam vaikui skiria ypatingą dėmesį, kruopščiai įvertina jo būklę, nustato neraminančios problemos priežastis ir kiekvienu atveju skiria tinkamiausią gydymą.

Registruokitės gydytojo konsultacijai:

image

Nelaukite eilėse specialisto konsultacijos. Užsiregistruokite ir ženkite žingsnį kokybiškesnio gyvenimo link.

Offer image

Specialūs pasiūlymai

Pasinaudokite galimybe sutaupyti ir kasdien MATYTI, GIRDĖTI, GYVENTI geriau.