Visą liepos mėnesį akių patikra vaikams 20 % pigiau!

Vaikų oftalmologija ir regėjimo diagnostika

Ilgametę patirtį turintys specialistai konsultuoja vaikus dėl įvairių akių ir regėjimo problemų – akių refrakcijos ydų, žvairumo, akių vokų, junginių, ragenos susirgimų, ašarų takų ir akių dugno patologijų atsiradimo.

Visą liepos mėnesį akių patikra vaikams 20 % pigiau!

image

Vaikų oftalmologo konsultacijos ir akių ištyrimas

Klinikoje „Familia Clinica“ teikiamos profesionalios vaikų oftalmologų konsultacijos.

Ilgametę patirtį turintys specialistai konsultuoja vaikus dėl įvairių akių ir regėjimo problemų – akių refrakcijos ydų, žvairumo, akių vokų, junginių, ragenos susirgimų, ašarų takų ir akių dugno patologijų atsiradimo. Klinikoje dirba operuojantys gydytojai oftalmologai, kai kurie iš jų turintys net 20–40 metų patirtį. Vaikų akių ligų profesionalai diagnozuoja ir gydo įvairias refrakcijos ydas, uždegimines akių ligas, šalina šaltąjį miežį, svetimkūnius iš ragenos ir junginių, atlieka kūdikių ašarų takų praplovimą ir kitas gydomąsias procedūras.

Patyrę specialistai taip pat atlieka profilaktinius regėjimo patikrinimus, reikiamus tyrimus, pateikia išsamią informaciją apie vaikų akių būklę, esant poreikiui, parenka regėjimo korekciją akiniams ar/ir kontaktiniams lęšiams, rekomenduoja profilaktikos priemones.

Akių ligų diagnostika klinikoje „Familia Clinica“ atliekama naudojant modernią pasaulyje pripažintų gamintojų įrangą ir pažangias skaitmenines technologijas, o gydymui taikomi inovatyvūs ir patikimi gydymo metodai.

Profilaktinis vaikų akių patikrinimas

Regėjimas – vienas svarbiausių žmogaus pojūčių. Ilgametę patirtį turintys klinikos „Familia Clinica“ vaikų oftalmologai primena, kad sveikas akis galima išsaugoti tik griežtai laikantis režimo, o esant regėjimo sutrikimams – ir gydytojo rekomendacijų. Net neturint jokių nusiskundimų, reikėtų nepamiršti tikrintis akis profilaktiškai. Reguliari profilaktinė patikra padeda anksti diagnozuoti net ir nedidelius akių sutrikimus, sėkmingai juos gydyti ir užkirsti kelią rimtiems susirgimams.

Vaikams akių priežiūros specialistai rekomenduoja regėjimą profilaktiškai pasitikrinti kasmet. Tačiau, pastebėjus, kad regėjimas pakito ar ėmė varginti tam tikri simptomai (ašarojimas, sausėjimas ir pan.), pasikonsultuoti su gydytoju oftalmologu reikėtų nedelsiant.

Regėjimo diagnostika vaikams

Regėjimo patikros metu nustatomas regėjimo aštrumas, autorefraktometru matuojama akių optinė galia. Pagal gaunamus duomenis nustatoma toliaregystė, trumparegystė, astigmatizmas. Įvertinamas ragenos gaubtumas, reikalingas kontaktinių lęšių parinkimui. Specialiu aparatu patikslinamas atstumas tarp vyzdžių (Pd). Įvertinus autorefraktometro parodymus, į regėjimo parinkimo rėmelį dedami bandomieji akinių lęšiai, kurių pagalba nustatoma regėjimo korekcija. Patikros metu naudojami ir papildomi akių testai, leidžiantys parinkti tinkamiausią regėjimo korekciją.

Bendra akių būklė tiriama su mikroskopu – plyšine lempa. Tyrimo metu apžiūrima vokų, ragenos būklė. Mikroskopas taip pat naudojamas ir kontaktinio lęšio padėties akyje įvertinimui.

Profilaktinė regėjimo patikra padeda sekti ir laiku pastebėti regėjimo pokyčius.

Regėjimo diagnostiką vaikams atlieka profesionalūs vaikų akių ligų gydytojai. Vaikams plečiami akių vyzdžiai, nes tai ne tik padeda pašalinti nuovargį bei įtampą, bet ir leidžia parinkti tinkamiausią regėjimo korekciją.

Dažniausios vaikų akių ligos

Dažniausiai diagnozuojamos vaikų akių ligos: akių uždegimai, trumparegystė, toliaregystė, astigmatizmas, žvairumas.

Gan dažna problema, su kuria susiduria vaikai – akių uždegimas (konjunktyvitas). Pagrindinis konjunktyvito simptomas – akių paraudimas, kurį lydi ašarojimas ir beveik visada – išskyros. Konjuktyvitas gali būti virusinis arba bakterinis. Virusas į vaiko akį gali patekti ir tiesiogiai, trinant ją nešvaria ranka, tačiau dažniau konjunktyvitas pasireiškia sergant sloga, peršalimu, virusine liga. Bakteriniam konjunktyvitui būdingos pūlingos išskyros. Bakterinis konjunktyvitas dažniau išsivysto kūdikiams dėl ašarų takų nepraeinamumo. Šis konjunktyvito tipas gan dažnas ir darželinukams. Pastebėjus akių uždegimo simptomus, svarbu kreiptis į gydytoją ir identifikuoti jų priežastį ir, esant poreikiui, gauti reikiamą gydymą. Įprastai skiriami akių lašai, dirbtinės ašaros, bakterinio konjuktyvito gydymui – antibiotikų lašai. Nesikreipiant į gydytoją, užsiimant savigyda ir mėginant šią problemą spręsti naminėmis priemonėmis (ramunėlių kompresais ir pan.), galima iššaukti alergines reakcijas ar nulemti sunkesnę ligos eigą. Ypač svarbu pasitikrinti tuomet, jeigu vaikui akių uždegimai kartojasi, kad įsitikintumėme – tai tikrai konjunktyvitas ar visgi kita problema.

Sparčiai besivystančios technologijos ir nuolatinis skaitmeninių prietaisų naudojimas lemia ir tai, kad daugelis vaikų turi vienokių ar kitokių regos įtampos sindromo simptomų. Apie skaitmeninę akių įtampą arba kompiuterinį regos sindromą įspėja tokie simptomai kaip paraudusios, sudirgusios, sausos akys, laikinas vaizdo išsiliejimas žiūrint į ekraną, pablogėjęs regėjimas žvelgiant į tolį, pakėlus akis nuo ekrano, taip pat galvos, kaklo, nugaros skausmai. Vaikų akių ligų specialistai atkreipia dėmesį, jog kasdien bent keletą valandų prie ekrano praleidžiančiam vaikui net ir nejaučiant jokių akių įtampos simptomų, būtina reguliariai pasitikrinti akis profilaktiškai. Patikros metu gydytojas oftalmologas gali pastebėti pradinius regėjimo sutrikimo ar akių ligų požymius, taip pat tam tikrus akies ypatumus ir laiku skirti atitinkamą gydymą.

Į gydytoją oftalmologą tėvai dažnai kreipiasi ir dėl vaikų refrakcijos ydų (trumparegystės, astigmatizmo, toliaregystės) bei žvairumo. Bene dažniausia iš jų – trumparegystė – dažniausiai išsivysto 7–12 m. vaikams, stiprėja paauglystėje, augant akies obuoliui, vėliau regos aštrumas stabilizuojasi. Specialistai pastebi, kad sparčiai vystantis technologijoms, trumparegystė diagnozuojama vis jaunesnio amžiaus vaikams. Trumparegystę gali nulemti genetinės ir išorinės (ilga ir intensyvi akių apkrova, įtampa, netinkamas darbo vietos apšvietimas, bloga laikysena skaitant ar rašant, žiūrėjimas iš arti į televizoriaus, kompiuterio, išmaniojo telefono ekraną ir t. t.) priežastys. Pagrindiniai trumparegystės simptomai – galvos skausmas, toli matomas neryškus vaizdas, paryškėjantis prisimerkus, vaizdo liejimasis, mirgėjimas akyse, išsiplėtę vyzdžiai; vėliau atsiranda pakitimų akių dugne. Įtariant trumparegystę specialiomis lentelėmis tiriamas regos aštrumas, akies dugno pakitimai, akiplotis, akispūdis. Trumparegystė koreguojama akiniais arba kontaktiniais lęšiais. Sulaukus pilnametystės ir trumparegystei nustojus progresuoti, regą galima koreguoti lazeriu.

Nerimaujate dėl vaiko regėjimo ar akių sveikatos? Ilgametę patirtį turintys ir nuolat savo kvalifikaciją tobulinantys klinikos „Familia Clinica“ vaikų gydytojai oftalmologai yra pasirengę greitai suteikti reikiamą pagalbą. Profesionalūs specialistai kiekvienam vaikui skiria ypatingą dėmesį, kruopščiai įvertina jo akių būklę, tiksliai nustato neraminančios problemos priežastis, esant poreikiui skiria efektyvų gydymą, pateikia vertingų rekomendacijų.

Registruokitės gydytojo konsultacijai:

image

Nelaukite eilėse specialisto konsultacijos. Užsiregistruokite ir ženkite žingsnį kokybiškesnio gyvenimo link.

Offer image

Specialūs pasiūlymai

Pasinaudokite galimybe sutaupyti ir kasdien MATYTI, GIRDĖTI, GYVENTI geriau.