Neseniai duris sostinėje atvėrusios klinikos „Familia Clinica“ vadovė: siekiame, kad pažangios technologijos medicinoje būtų nebe prabanga

Vienos pažangiausių specializuotų klinikų Baltijos šalyse vadovė pasakoja, kokias naujausias technologijas šiuo metu galima rasti LOR, oftalmologo ir klausos specialisto kabinete

Greitėjant gyvenimo tempui ir nuolat vystantis medicinos technologijoms, keičiasi ir žmonių, susiduriančių su įvairiomis sveikatos problemomis, lūkesčiai – jie nori kuo greičiau sužinoti sveikatos sutrikimo priežastį ir gauti efektyvų gydymą vienoje vietoje užuot varstydami skirtingų gydymo įstaigų duris, laukdami eilėse ar laukiamuosiuose. Pasak „Familia Clinica“ vadovės Eglės Liakavičienės, tai tampa įmanoma ligų diagnostikai ir gydymui naudojant šiuolaikines technologijas.

Neseniai Antakalnyje duris atvėrusioje modernioje klinikoje dirbantys specialistai – oftalmologai, otorinolaringologai (LOR gydytojai), klausos priežiūros specialistai – yra apmokyti dirbti su specialia ligų diagnostikai ir gydymui sukurta pažangia įranga, suteikiančia galimybę greitai, efektyviai ir be jokio diskomforto pacientui atlikti itin detalius tyrimus, paskirti efektyviausią gydymą ir atlikti reikalingas gydomąsias procedūras.

Įsigyjant pažangią, aukštos kokybės medicininę įrangą itin svarbus yra patikimo įrangos tiekėjo pasirinkimas – „Familia Clinica“ LOR gydytojų ir oftalmologo kabinetuose naudojamos technologijos įsigytos iš patikimo partnerio, UAB „Kavita“.

LOR kabinete – „Otopront“ įranga

„Mums svarbu, kad diagnostika ir gydymas būtų ne tik efektyvūs, bet ir saugūs – LOR kabinete naudojamas pažangus pasaulyje pripažinto Vokietijos gamintojo „Otopront“ endoskopijos modulis, turintis patentuotą dvigubos dezinfekcijos kontrolę ir automatinį endoskopų dezinfekcijos laiko stebėjimą. Dvigubo endoskopo mirkymo sistema sumažina sąlyčio su infekuotais paviršiais tikimybę ir užtikrina efektyvią apsaugą nuo galimo užkrėtimo“, – teigia klinikos vadovė.

„Familia Clinica“ LOR kabinete taip pat naudojamas „Otopront“ stroboskopas ir laringoskopas, kuris sinchronizuoja šviesos blyksnius su balso klosčių judesiais ir tokiu būdu specialistas gali tiksliai įvertinti balso klosčių struktūrą ir diagnozuoti jų pokyčius. Naudojant šią įrangą gaunami aukštos kokybės vaizdai gali būti įrašomi, analizuojami, saugomi, vertinami dinamikoje bei aptariami su pacientu.

Tyrimai naudojant pažangiausias technologijas – jau pirminėje oftalmologo konsultacijoje

Remiantis statistika, vis daugiau žmonių vargina įvairios akių ligos, o sergančiųjų jomis amžius jaunėja. Reguliari akių sveikatos ir regėjimo patikra padeda pastebėti akių pokyčius, dar nespėjus jiems įsibėgėti.

„Pacientams, užsiregistravusiems gydytojo oftalmologo konsultacijai „Familia Clinica“, jos metu atliekami visi reikalingi tyrimai naudojant pažangiausią šiuo metu žinomą oftalmologijos įrangą „OCT Triton“. Siekiame, kad pažangios technologijos būtų nebe prabanga, bet kiekvienam žmogui greitai ir paprastai prieinama galimybė“, – sako E. Liakavičienė.

Optinės koherentinės tomografijos sistema „OCT Triton“ leidžia, nenaudojant kontrastinių medžiagų, ir, dažniausiai, net neplečiant vyzdžių, vos per kelias minutes gauti mikroskopinės raiškos vaizdus, padedančius tiksliai įvertinti akių būklę sergant glaukoma, amžine geltonosios dėmės degeneracija ir kitomis sunkiomis akių ligomis.

Prietaisas „Eye – light“ – sprendimas sausos akies sindromo gydymui

Bene kas antrą pacientą, apsilankantį pas akių gydytoją, vargina sausų akių sindromo simptomai. Negydomas ir užsitęsęs akies sausumas gali sukelti uždegimą ir pakenkti visam akies paviršiui – sužaloti tiek rageną, tiek junginę, o tai gali baigtis neišgydomu regos pablogėjimu.

Klinikoje „Familia Clinica” sausos akies sindromas tiksliai diagnozuojamas specialiais tyrimais ir sėkmingai gydomas taikant kombinuotą lengvą ir intensyvią impulsinę šviesos terapiją. Šis saugus ir lengvai pritaikomas gydymo būdas šiuo metu specialistų visame pasaulyje pripažįstamas vienu efektyviausių sausos akies sindromo gydymo metodų.

Minikompiuteriai, analizuojantys aplinką

Klausos praradimas sutrikdo bendravimą, pasaulio pažinimą, trukdo gebėjimui dirbti ir mėgautis gyvenimu. E. Liakavičienė sako, kad vis dar gyvuoja mitas, kad klausos aparatai, nors ir būtini, bet yra nepatogūs, neestetiški ir dažnai turi veikimo, garso trūkumų.

Besiskundžiantiems sutrikusia klausa „Familia Clinica“ vienoje vietoje yra specialistų atliekamas profesionalus klausos tyrimas, parenkamas tinkamiausias klausos aparatas, kurį čia pat galima ir įsigyti.

Klinikos komanda primena, jog laiku atlikti reikalingi tyrimai, tiksli diagnostika ir efektyvaus gydymo paskyrimas gali ženkliai pagerinti gyvenimo kokybę. Svarbiausia, pastebėjus sveikatos pokyčius, nedelsti ir kreiptis į specialistus.

Daugiau apie klinikoje naudojamas pažangias technologijas galite sužinoti čia: https://familiaclinica.lt/medicinos-pazanga/

image

Nelaukite eilėse specialisto konsultacijos. Užsiregistruokite ir ženkite žingsnį kokybiškesnio gyvenimo link.