2024-11-04
Kas yra ausų gydytojai?
Ausų gydytojas, dar kitaip žinomas kaip otorinolaringologas, yra specialistas, kuris rūpinasi ausų, nosies ir gerklės sveikata. Ši specializacija apima ne tik ausų ligas, bet ir jų sąsajas su kitomis kūno sistemomis, įskaitant kvėpavimo takus ir netgi akis. Dėl šios priežasties otorinolaringologas dirba kartu su kitais specialistais, tokiais kaip oftalmologas, kai pacientas patiria kompleksinius simptomus.
Plačiau2024-10-07
Kas yra oftalmologas?
Oftalmologas – tai gydytojas, besispecializuojantis akių ligų diagnostikoje, gydyme ir prevencijoje. Dažnai žmonės supainioja šį specialistą su optometristu, tačiau tik oftalmologas turi medicinos kvalifikaciją bei geba atlikti įvairias procedūras, operacijas, teikti profesionalią akių sveikatos priežiūrą. Taigi, jeigu rūpinatės savo regėjimu, žinokite, į ką svarbu atkreipti dėmesį.
Plačiau2024-09-09
Ką žinoti, kai šaltis tampa „nedraugas“?
Šaltėjant orams daugėja pacientų, kurie kreipiasi dėl reakcijų į šaltį. Kas tai? Šalčio dilgėlinė – tai viena iš lėtinės indukuotos dilgėlinės formų. Ji dažniausiai pasireiškia vietinėmis reakcijomis: oda parausta, patinsta, atsiranda bėrimas pūkšlėmis.
Plačiau2024-08-12
Oftalmologo ir otorinolaringologo rekomendacijos vyresnio amžiaus žmonėms
Senstant mūsų kūnas patiria įvairių pokyčių, tarp jų – su regėjimu bei klausa susijusių sveikatos problemų. Norint išlaikyti gerą gyvenimo kokybę, vyresniems žmonėms ypač svarbu reguliariai lankytis pas oftalmologą ir otorinolaringologą, kurie padeda laiku diagnozuoti ligas, pateikdami naudingų rekomendacijų, padedančių panašių problemų išvengti ateityje.
Plačiau2024-07-08
Vaikų klausos ir regos problemos: kaip atpažinti pirmuosius simptomus?
Gydytojų teigimu, daugelis sveikatos sutrikimų, pasireiškiančių gyvenimo pradžioje, gali turėti ilgalaikį poveikį žmogaus vystymuisi ir gyvenimo kokybei. Vieni iš tokių – tai klausos/regos problemos, dėl kurių vaikams kur kas sunkiau sekasi mokykloje įsisavinant informaciją, bendraujant su bendraamžiais bei paprasčiausiai mėgaujantis vaikyste. Todėl svarbu kuo anksčiau atpažinti pirmuosius simptomus ir laiku kreiptis į specialistus: akių arba ausų gydytoją.
Plačiau2024-06-03
Gydytojas otorinolaringologas – kaip jis gali padėti spręsti klausos ir kvėpavimo problemas?
Otorinolaringologas – tai gydytojas, bespecializuojantis ausų, nosies ir gerklės sveikatos srityje siekiant užtikrinti profesionalų pacientų gydymą bei gyvenimo kokybę. Nors šis specialistas sprendžia klausos ir kvėpavimo problemas, otorinolaringologas taip pat dirba su kitomis būklėmis, galinčiomis paveikti galvos bei kaklo sritį. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip otorinolaringologas gali padėti spręsti klausos ir kvėpavimo sutrikimus bei kokiais atvejais verta kreiptis į šį specialistą.
Plačiau2024-05-06
Triukšmo poveikis klausai: kaip išvengti klausos praradimo ir kada kreiptis į otorinolaringologą?
Triukšmas yra nuolatinis kasdienio gyvenimo palydovas, kurio ilgalaikis ir intensyvus poveikis gali sukelti rimtų klausos sutrikimų. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad ilgalaikis garsas, viršijantis 85 decibelus, kenkia klausai, o žmonės, dirbantys triukšmingose aplinkose ar ilgai klausantys muzikos per ausines, yra ypač jautrūs šiai rizikai. Triukšmo sukelti klausos sutrikimai gali būti negrįžtami, todėl svarbu ne tik žinoti, kaip jų išvengti, bet ir suprasti, kada kreiptis į specialistus, tokius kaip otorinolaringologas.
Plačiau2024-04-08
Ausų valymo mitai ir realybė: ką pataria otorinolaringologai?
Ausų higiena yra svarbi, tačiau ją lydi daugybė mitų ir klaidingų nuomonių. Daugelis žmonių įsitikinę, kad ausis reikia valyti kasdien, naudojant ausų krapštukus arba kitus smulkius įrankius. Tačiau otorinolaringologai (ausų, nosies ir gerklės gydytojai) perspėja, kad neteisingai atliekama ausų higiena gali sukelti rimtų problemų, pavyzdžiui, ausies kanalo pažeidimų ar net klausos sutrikimus.
Plačiau2024-03-04
Kada klausos ir regos sutrikimus lemia ne amžius? Įvairios priežastys ir gydymo būdai
Klausos ir regos sutrikimai dažnai yra siejami su senėjimu, tačiau daugybė priežasčių gali lemti juos sulaukus bet kurio amžiaus. Kaip rodo gydytojų darbo praktika, vis daugiau jaunų žmonių skundžiasi suprastėjusiu gebėjimu aiškiai girdėti bei matyti.
Plačiau2024-02-05
7 mitai apie klausos aparatus
Klausa – brangi dovana, leidžianti žmogui bendrauti, integruotis aplinkoje, socializuotis ir džiaugtis visaverčiu gyvenimu. Nesutrikusi klausa svarbi efektyviam mokymuisi, darbui bei santykiams su aplinkiniais, emocinei sveikatai ir saugumui. Deja, pasak Vilniuje įsikūrusios klinikos „Familia Clinica" gydytojos otorinolaringologės Vaidos Januškienės, klausos sutrikimus turinčių žmonių skaičius pasaulyje nuolat didėja. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, iki 2050 metų tam tikro laipsnio klausos sutrikimą turės apie 700 mln. žmonių.
Plačiau2024-01-08
Obstrukcinė miego apnėja ir knarkimas, kaip tai susiję?
Dalis moterų ir didesnė dalis vyrų skundžiasi dėl knarkimo miego metu. Kaip pasakoja gydytoja, knarkimas gali būti simptomas didesnių problemų nei tik nuovargis ar koncetracijos stoka.
Plačiau2023-12-04
Gydytojas dermatologas patarė, kaip apsaugoti veido odą nuo šalčio ir ką daryti nužvarbus
Gydytojas dermatovenerologas: jei vasarą odą saugome nuo saulės, tai žiemą privalome saugoti ir nuo šalčio. Gydytojas dermatologas patarė, kaip apsaugoti veido odą nuo šalčio ir ką daryti nužvarbus.
Plačiau2023-11-06
Gerklės skausmą malšinate pastilėmis? Pasitikrinkite, ar tinkamai gydotės
Šaltuoju metų sezonu pasireiškiantis gerklės skausmas yra vienas dažniausių susirgimų. Jam įveikti griebiamės ne tik vaistažolių arbatų, bet ir be recepto įsigyjamų įvairių čiulpiamų pastilių bei purškalų. Deja, ne visais atvejais šie gydymo būdai yra veiksmingi, rašoma pranešime žiniasklaidai. Gydytoja otorinolaringologė atskleidė, kaip pasirinkti tinkamą gydymą ir kodėl besiskundžiantiems gerklės skausmu reikėtų atsisakyti kavos bei alkoholio.
Plačiau2023-10-02
Po šventės ar vakarėlio neprakalbate? Gydytoja pataria, kaip išvengti užkimimo ir greičiau atgauti prarastą balsą
Balso užkimimas yra, atrodytų, įprastas dalykas žiemą ar šventiniu laikotarpiu: užkimstame garsiau pakalbėję ar padainavę per šventes, susirgę virusine infekcija. Dažniausiai „atkimstama“ savaime, tačiau kartais balso pakitimai gali užsitęsti ir kelti nemenką diskomfortą ar net įspėti apie rimtą patologiją.
Plačiau2023-09-04
Gydytoja įspėja: perštėjimas ir ašarojimas gali būti ne akių nuovargio, o pavojingesnės būklės požymiai
Žiemiški orai ir minusinė temperatūra didina ne tik peršalimo ligų riziką, bet ir tikimybę susidurti su akių problemomis. Šaltis ir vėjas lauke, šildymo įrenginių išsausintas patalpų oras, ryškus dirbtinis apšvietimas, taip pat ir nuolatinis žiūrėjimas į kompiuterių ekranus lemia, kad akys sausėja ir atsiranda perštėjimas, paraudimas, neryškus matymas
Plačiau2023-08-17
Gydytoja otorinolaringologė: veikiami stereotipų, žmonės geriau rizikuoja netekti klausos, nei laiku atlikti paprastą klausos testą
Dažniausiai suprastėjusi klausa asocijuojasi su senyvu amžiumi, tačiau tai ne visada tiesa. Gydytojai teigia sulaukiantys ir vos 35 metų amžiaus pacientų, besiskundžiančių tuo, kad pradėjo blogai girdėti, bei atkreipia dėmesį, kad klausą anksčiau laiko blogina tiek tokie įpročiai, kaip pernelyg garsus muzikos klausymas per ausines, tiek įvairios lėtinės ligos.
Plačiau2023-08-07
Gydytoja oftalmologė Salomėja Ignotienė: „Mes pasaulį pažįstame 90 proc. per akis, todėl jas reikia gerbti ir mylėti.“
Regėjimas – tai vienas iš esminių pojūčių, padedančių pažinti ne tik aplinkui esantį pasaulį, bet ir mokytis, komunikuoti, užtikrinti savo saugumą bei kurti emocinį ryšį su kitais.
Plačiau2023-07-03
Kada būtina patikrinti vaiko ausis, nosį ir gerklę: svarbūs 5 požymiai
Skaudanti gerklė, ausų uždegimas ar nosies užgulimas – rodos, įprasti vaikų susirgimai, dėl kurių neverta nerimauti. Tačiau jei pastebite, jog šie simptomai metų eigoje kartojasi itin dažnai ir daro neigiamą įtaką vaiko gebėjimui girdėti, kalbėti, apsunkina kvėpavimą per nosį, blogina miego kokybę – verta apsilankyti pas gydytoją otorinolaringologą ir geriausia tai padaryti dar prieš naujus mokslo metus.
Plačiau2023-06-05
Negydomi klausos sutrikimai gali grėsti senatvine demencija
Klausa – dažniausiai pažeidžiamas mūsų pojūtis. Pasaulinės Sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, klausos pažeidimą turi daugiau nei 1,5 milijardo žmonių visame pasaulyje. Apie dažniausias šios problemos priežastis, jų įtaką žmogaus gyvenimo kokybei bei šiuolaikinius gydymo būdus pasakoja klinikos „Familia Clinica“ gydytoja otorinolaringologė Julija Mažeikaitė ir klausos protezavimo specialistė Erika Busygina.
Plačiau2023-05-08
Neseniai duris sostinėje atvėrusios klinikos „Familia Clinica“ vadovė: siekiame, kad pažangios technologijos medicinoje būtų nebe prabanga
Greitėjant gyvenimo tempui ir nuolat vystantis medicinos technologijoms, keičiasi ir žmonių, susiduriančių su įvairiomis sveikatos problemomis, lūkesčiai – jie nori kuo greičiau sužinoti sveikatos sutrikimo priežastį ir gauti efektyvų gydymą vienoje vietoje užuot varstydami skirtingų gydymo įstaigų duris, laukdami eilėse ar laukiamuosiuose.
Plačiau